Centrala Film | Człowiek z kamerą VR [PL/FR]
15909
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15909,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.3.1,vc_responsive

Człowiek z kamerą VR [PL/FR]

 

O PROJEKCIE: VR, DOKUMENTALNY, PEŁNOMETRAŻOWY, W PREPRODUKCJI

 
Tytuł oryginalny: Człowiek z kamerą VR
Tytuł angielski/międzynarodowy: Man with a VR Camera
Reżyseria: Jacek Nagłowski, Pola Borkiewicz, Miłosz Hermanowicz
Scenariusz: Jacek Nagłowski, Miłosz Hermanowicz, Pola Borkiewicz
Zdjęcia: Patryk Jordanowicz
Montaż: Maciej Gryzełko
Efekty specjalne: Piotr Welk
Produkcja: Centrala Film
Język oryginalny: polski
Czas trwania: 71 minut
Kraj Produkcji: Polska, Francja, Niemcy
 

Opis

 
„Człowiek z kamerą VR” to symfonia miast XXI wieku. Seria dwóch uzupełniających się wzajemnie filmów dokumentalnych w rzeczywistości wirtualnej. Założeniem projektu jest odtworzenie przedsięwzięcia Dzigi Wiertowa („Człowiek z kamerą”, 1929), czyli próba przedstawienia świata w jego w przełomowym momencie z jednoczesnym rozpoznaniem i ujawnieniem medium, za pomocą którego świat ten jest przedstawiany. Rekonstrukcja owego gestu prowadzi dziś do zupełnie odmiennych rezultatów. Frenetyczna metropolia, strumienie danych, życie w cyklu 24/7, zderzenie technologii i biologii, zatarcie podziału między rzeczywistością a wirtualnością. Miasto, które miało symbolizować triumf człowieka, racjonalności, techniki nad naturą, jest areną starcia sił przekraczających nasze zdolności pojmowania i panowania. Sił, pośród których musimy znajdować sobie miejsce, mając nadzieję na ocalenie resztek podmiotowości.
 

PROGRAMY, WARSZTATY, DOFINANSOWANIE

 
Projekt otrzymał dofinansowanie na development w ramach Kreatywnej Europy oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w programie operacyjnym Produkcja Filmowa.