Centrala Film | „Maria nie żyje” z dwoma nagrodami na 39. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie!
16229
post-template-default,single,single-post,postid-16229,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.3.1,vc_responsive

„Maria nie żyje” z dwoma nagrodami na 39. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie!

08 wrz 2020 „Maria nie żyje” z dwoma nagrodami na 39. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie!

W sobotę zakończył się 39. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film. Wśród nagrodzonych tytułów znalazł się krótki metraż Centrali Film – „Maria nie żyje” w reżyserii Martyny Majewskiej, który zdobył aż dwie nagrody.

JANTAR 2020 za krótkometrażowy film fabularny za genialne operowanie absurdem i żartem, wykorzystanie potencjału polskiego kolorytu, wywrotowe pomysły obsadowe i stworzenie świata, w którym można oswoić śmierć.

NAGRODA DZIENNIKARZY za film krótkometrażowy za odważną i nieoczywistą poetykę oraz przewrotną, a jednocześnie dowcipną i intymną wizję śmierci.

Reżyser Paweł Maślona, Przewodniczący Jury Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych, które wyróżniło „Marię…”, o filmie: „Film absolutnie wybitny, niepokojący, śmieszny, film-petarda, nad którym unosi się duch Felliniego.” – Nie sposób się nie zgodzić! Gratulujemy reżyserce i cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego projektu. 

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film jest najstarszym festiwalem dla młodych twórców w Polsce. Wielu uznanych polskich reżyserów debiutowało w Koszalinie w ciągu jego blisko 40-letniej historii, w tym Krzysztof Zanussi, Krzysztof Kieślowski, Agnieszka Holland czy Filip Bajon.