Centrala Film | „Ćmy” w reżyserii Piotra Stasika w Cannes!
16192
post-template-default,single,single-post,postid-16192,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.3.1,vc_responsive

„Ćmy” w reżyserii Piotra Stasika w Cannes!

02 cze 2020 „Ćmy” w reżyserii Piotra Stasika w Cannes!

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty jest jedną z czterech imprez filmowych z całego świata zaproszonych do prezentacji wybranych przez siebie projektów w prestiżowym programie Goes to Cannes. Wśród selekcji pięciu filmów znalazł się nasz pełnometrażowy film fabularny „Ćmy” w reżyserii Piotra Stasika. 

Goes to Cannes to program, w którym filmy na różnym etapie produkcji nie mające jeszcze agentów sprzedaży, dystrybutorów, czy wyznaczonej premiery festiwalowej, prezentowane są zagranicznej branży podczas największych targów filmowych Marché du Film towarzyszących Festiwalowi Filmowemu w Cannes. Mimo decyzji o odwołaniu samego festiwalu, targi odbędą się w trybie online w dniach 22-26 czerwca.

„Ćmy” stanowią debiut fabularny Stasika, który do tej pory osiągał sukcesy głównie w kinie dokumentalnym. Za krótkometrażowy „Koniec lata” (2010), którego producentem również była Centrala Film, otrzymał nagrody festiwali w Wiesbaden i Perm oraz Złotą Żabę festiwalu Camerimage. Jego „Dziennik z podróży” (2013) nagradzano w Kijowie, Krakowie i Łagowie, a „21 x Nowy Jork” (2016) zdobył nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej.