Centrala Film | „Człowiek z kamerą VR” z dofinansowaniem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej!
16218
post-template-default,single,single-post,postid-16218,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.3.1,vc_responsive

„Człowiek z kamerą VR” z dofinansowaniem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej!

26 cze 2020 „Człowiek z kamerą VR” z dofinansowaniem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej!

Centrala Film to nie tylko filmy fabularne, dokumenty czy krótkie metraże, ale też produkcje osadzone w wirtualnej rzeczywistości. Po międzynarodowym sukcesie „Szeptów”, nasz producent i reżyser Jacek Nagłowski rusza z kolejnym ambitnym projektem. „Człowiek z kamerą VR” otrzymał dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w priorytecie Produkcja filmów nowatorskich. To seria dwóch filmów dokumentalnych w technologii VR, symfonia miast XXI wieku. Założeniem projektu jest odtworzenie przedsięwzięcia Dzigi Wiertowa („Człowiek z kamerą”, 1929), czyli próba przedstawienia świata w jego w przełomowym momencie z jednoczesnym rozpoznaniem i ujawnieniem medium, za pomocą którego świat ten jest przedstawiany.

Za reżyserię i scenariusz obrazu, oprócz Jacka Nagłowskiego, odpowiadają także Pola Borkiewicz oraz Miłosz Hermanowicz. Zdjęcia będą realizowane między innymi w Polsce, Francji, Niemczech, Chorwacji i Gruzji. Za kamerą stanie Patryk Jordanowicz („Szepty”). Film powstaje w koprodukcji z Niemcami oraz Francją.