Centrala Film | „Zaraza” – filmowy esej dokumentalny w reżyserii Moniki Koteckiej na branżowym forum MeetMarket 28. edycji Sheffield DocFest w Wielkiej Brytanii.
16314
post-template-default,single,single-post,postid-16314,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.3.1,vc_responsive

„Zaraza” – filmowy esej dokumentalny w reżyserii Moniki Koteckiej na branżowym forum MeetMarket 28. edycji Sheffield DocFest w Wielkiej Brytanii.

27 kw. 2021 „Zaraza” – filmowy esej dokumentalny w reżyserii Moniki Koteckiej na branżowym forum MeetMarket 28. edycji Sheffield DocFest w Wielkiej Brytanii.

Pełnometrażowy dokument w reż. Moniki Koteckiej – „Zaraza” (ang. The Plague) – został zakwalifikowany na prestiżowe forum koprodukcyjne MeetMarket, które odbędzie się w ramach nadchodzącej 28. edycji Sheffield DocFest, międzynarodowego festiwalu filmów dokumentalnych. Do prezentacji przed czołowymi przedstawicielami branży filmowej zostało wybranych łącznie 55 projektów z całego świata spośród blisko 600 zgłoszeń, m.in. z Polski, Czech, Danii, Szwajcarii, Hiszpanii, Japonii, Meksyku, Kenii, Libanu czy Martyniki. 

„Zaraza” to dokumentalny esej filmowy o lęku – emocji, która pojawia się kiedy wirus zaraża myśli, zniekształca postrzeganie rzeczywistości i zakłóca codzienne funkcjonowanie każdego, kogo dotyka. Film będzie pełnometrażowym debiutem reżyserskim Moniki Koteckiej („Wolta”) która od blisko dwóch lat pracuje nad „Zarazą”, zbierając liczne materiały archiwalne i relacje świadków – punktem wyjścia filmowej narracji jest epidemia czarnej ospy we Wrocławiu w 1963 roku. Współscenarzystką filmu jest Beata Bartecka, za produkcję z ramienia Centrali FILM odpowiada Marta Szymanowska.