Centrala Film | 15 stron świata [PL/DE]
15251
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15251,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.3.1,vc_responsive

15 stron świata [PL/DE]

Reżyser: Zuzanna Solakiewicz

O projekcie

79′, HD, dokument
Polsko-niemiecka koprodukcja

Premiera: 2014, T-mobile Nowe Horyzonty
Reżyseria: Zuzanna Solakiewicz
Scenariusz: Zuzanna Solakiewicz
Zdjęcia: Zvika Gregory Portnoy
Muzyka: Eugeniusz Rudnik
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Film und Medien Stiftung NRW, Mazowiecki Fundusz Filmowy, National Culture Center, NINA, Centrum Adama Mickiewicza
Produkcja: ENDORFINA
Koprodukcja: Centrala, TVP Kultura, Hupe Film
Montaż: Mateusz Romaszkan
Muzyka: Marcin Lenarczyk

 

 

www.15corners.com

Nagrody:

2014 – T-mobile Nowe Horyzonty- wyróżnienie
2014 – Bratislava International Film Festival- wyróżnienie
2014 – Festival del Film Locarno- nagroda krytyków

 

 

Opis:

Eugeniusz Rudnik zrewolucjonizował pojęcie muzyki za pomocą pary nożyczek i taśmy magnetofonowej. Członek legendarnego Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia odkrył wartość kryjącą się w urwanych, odrzuconych dźwiękach na długo przed nastaniem epoki DJ’ów. W czasach, gdy muzykę elektroniczną tworzyło się na sprzęcie rodem z naukowego laboratorium, pokazał jak za jej pomocą dotrzeć do drugiego człowieka i o nim opowiedzieć.

15 stron świata” stanowi próbę usłyszenia wzrokiem jego muzyki. Podążając za rytmem architektury, ruchem ludzkiego ciała, pulsującym tętnem przyrody, na nowo odkrywamy otaczającą nas rzeczywistość. Dotykamy dźwięk!

Ruchome obrazy ukazują cud, który spełnił się w epoce magnetofonów i zniknął wraz z nadejściem komputerów. Wyrażają zachwyt nad wspaniałą erą analogową i potrzebą eksperymentu – odkrywaniem nieznanych rejonów, badaniem granic, nieustannym szukaniem nowych środków wyrazu.

 

Kategoria
Filmy dokumentalne, ukończone