Centrala Film | KwieKulik [PL]
15202
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15202,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.3.1,vc_responsive

KwieKulik [PL]

Reżyser: Anna Zakrzewska and Joanna Turowicz

O projekcie

kwiekulik.1

52 min HD, dokument
Premiera: 2011
Reżyseria: Anna Zakrzewska and Joanna Turowicz
Scenariusz: Anna Zakrzewska and Joanna Turowicz
Zdjęcia: Patryk Jordanowicz and Kacper Lisowski
Montaż: Anna Dymek, collaboration : Marek Mirkiewicz
Muzyka: Tomasz Gwińciński
Współfinandowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Koprodukcja: Polska Telewizja TVP Kultura

Opis:

Zofia Kulik spełnia swoje marzenie: jej monumentalny kolaż został zestawiony z portretami Rembrandta na najważniejszym przeglądzie sztuki współczesnej na świecie. Właśnie wtedy, u sczytu swojej kariery artystka rezygnuje nagle z indywidualnej twórczości, solowych wystaw .Zaczyna opracowywać ogromne zbiory prac , które tworzyła wspólnie z życiowym i artytycznym partnerem Przemysławem Kwiekiem  w latach 70ych i 80ych.

Film jest zapisem ich spotkań, procesu przygotowywania wspólnej wystawy. Porzadkowanie archiwum, przeszłości ożywia ich związek, budzi emocje ukrywane w sztuce. Powrót duetu do artystycznego świata zmusza do ponownej konfrontacji z ideałami młodości i milosci. Przemyślenia na nowo kim byli oni i ich awangardowe eksperymenty w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Bohaterowie odkrywają na nowo swój stosunek do PRLu, muszą zastanowić się jaka jest i była relacja twórczości i codziennego życia, muszą skonfrontować się z synem, którego wykorzystywali w sztuce. Kiedyś rejestrowali swoje performance kamerą, dziś zwrócony na nich obiektyw prowokuje codzienne emocje we wciąż wspólnym domu.

Kategoria
Filmy dokumentalne, ukończone