Centrala Film | „Maria nie żyje” w reż. Martyny Majewskiej w konkursie polskim 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego
16135
post-template-default,single,single-post,postid-16135,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.3.1,vc_responsive

„Maria nie żyje” w reż. Martyny Majewskiej w konkursie polskim 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

22 Kwi 2020 „Maria nie żyje” w reż. Martyny Majewskiej w konkursie polskim 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

W dniach od 31 maja do 7 czerwca 2020 roku odbędzie się 60. Krakowski Festiwal Filmowy. Edycja wyjątkowa nie tylko ze względu na swój jubileuszowy charakter, ale na sytuację, w której obecnie się znajdujemy. Z uwagi na liczne obostrzenia narzucone środowisku branży audiowizualnej i nadzwyczajne środki ostrożności wdrożone z powodu panującej pandemii wirusa COVID-19, władze festiwalu postanowiły przenieść tegoroczną edycję w całości do sieci. Najnowsze filmy dokumentalne, animowane i krótkie fabuły ze świata, oczekiwane polskie premiery, a także spotkania z twórcami dostępne będą bez wychodzenia z domu. 

W tych nietypowych festiwalowych warunkach swoją premierę będzie mieć krótkometrażowy film fabularny w reżyserii Martyny Majewskiej – „Maria nie żyje”, który zakwalifikował się do konkursu polskiego. Centrala jest producentem wykonawczym filmu, który powstał w programie 30 Minut Studia Munka. W rolę tytułowej Marii wcieliła się Małgorzata Gorol znana z takich filmów jak „Twarz” (reż. Małgorzata Szumowska) czy „Plan B” (reż. Kinga Dębska). Na ekranie zobaczymy też między innymi Małgorzatę Foremniak, Helenę Sujecką czy Pawła „Popka” Mikołajuw.