Centrala Film | Projekt VR „Szepty” w oficjalnej selekcji festiwalu filmowego goEast w Wiesbaden – w tym roku online!
16170
post-template-default,single,single-post,postid-16170,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.3.1,vc_responsive

Projekt VR „Szepty” w oficjalnej selekcji festiwalu filmowego goEast w Wiesbaden – w tym roku online!

29 Kwi 2020 Projekt VR „Szepty” w oficjalnej selekcji festiwalu filmowego goEast w Wiesbaden – w tym roku online!

Nasz projekt VR „Szepty” (ang. Whispers) w reżyserii Jacka Nagłowskiego i Patryka Jordanowicza po raz kolejny zdobywa uznanie na arenie międzynarodowej. Po ubiegłorocznej premierze w sekcji Biennale College Cinema – Virtual Reality przy Festiwalu Filmowym w Wenecji, „Szepty” trafiły już na ekrany ponad 10 międzynarodowych imprez branżowych. Tym razem pojawią się na goEast Film Festival w Wiesbaden, gdzie prężnie działa sekcja festiwalowa poświęcona wyłącznie obrazom wirtualnej rzeczywistości. Na Open Frame Award dedicated to VR and 360 works składa się 8 wyselekcjonowanych projektów VR, które powalczą o sumę 5.000 €.

Festiwal goEast planowo miał odbyć się w dniach 5-11 maja, ale z powodu wybuchu pandemii organizatorzy zdecydowali się na hybrydowy model działania. Część wydarzeń programowych, w tym wybrane filmy i sekcja VR, zostaną udostępnione uczestnikom w formule online, podczas gdy m. in. projekcje filmów z konkursu głównego przesuwają się na dalszy, jesienny termin. „Sztuka filmowa należy do wielkiego ekranu” – brzmi motto festiwalu goEast, pod którym również się podpisujemy i trzymamy kciuki za sprawny przebieg wydarzenia oraz „Szepty”!