Centrala Film | „Zaraza” i historie między-czasu: ruszyła strona zarazafilm.pl
16188
post-template-default,single,single-post,postid-16188,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.3.1,vc_responsive

„Zaraza” i historie między-czasu: ruszyła strona zarazafilm.pl

28 maj 2020 „Zaraza” i historie między-czasu: ruszyła strona zarazafilm.pl

Reżyserka Monika Kotecka („Wolta”) wraz ze współautorką scenariusza Beatą Bartecką od ponad roku pracują nad filmowym esejem dokumentalnym „Zaraza” (ang. The Plague) którego punktem wyjścia była epidemia czarnej ospy we Wrocławiu w 1963 r. Tamte wydarzenia stały się pretekstem, by w metaforyczny sposób opowiedzieć o lęku i strachu. Jedno z pytań, które twórczynie zadawały bohaterom i ekspertom, brzmiało: „A co, jeżeli zaraza wybuchłaby dziś?”. Tymczasem epidemia stała się faktem, czas zaczął płynąć inaczej i nasze myślenie o filmie zmieniło się.

Tak powstała strona zarazafilm.pl, za pośrednictwem której każdy może podjąć próbę zarejestrowania zachodzących zmian w swoim życiu, myśleniu o świecie, bliskich, czy podzielić się swoimi lękami i emocjami. Nagrania można przesyłać w formie plików filmowych lub tylko dźwiękowych i tym samym stać się częścią filmowego eksperymentu, ważnej mapy do dalszej pracy nad „Zarazą” .